Multimedialna Encyklopedia Gorzowa
SPORTOWCY
ADAMSKI Łukasz (piłkarz)
ADAMSKI Stanisław (piłkarz, trener piłkarski)
ANTKOWIAK Bolesław (łucznik, działacz sportowy)
BABIJ Tadeusz (piłkarz, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej)
BAJERSKI Tomasz (żużlowiec)
BARTUZI Roman (siatkarz, reprezentant Polski)
BASTA Piotr (wioślarz, olimpijczyk)
BŁASZKOWSKI Łukasz (kierowca rajdowy)
BLATKIEWICZ Tomasz (lekkoatleta, paraolimpijczyk)
BUKAŃSKI Ryszard (łucznik, paraolimpijczyk)
BURZAWA Zenon (piłkarz)
CEGIELSKI Krzysztof (żużlowiec, reprezentant Polski)
CHOMSKI Stanisław (żużlowiec, trener)
CIASZKIEWICZ Elżbieta (siatkarka, reprezentantka Polski)
CICHOCKI Mieczysław (żużlowiec)
CICHOSZ Marian (piłkarz)
CZAJCZYŃSKA Małgorzata (kajakarka, olimpijka)
DRAGON Arkadiusz (piłkarz, trener piłkarski)
DROZD Czesław (hokeista, reprezentant Polski)
DRZEWIŃSKI Łukasz (pływak, olimpijczyk)
DUBIEC Ryszard (żużlowiec)
DŹWIGALSKA Katarzyna [ CZUBAK ] (koszykarka, reprezentantka Polski)
FRANCZYSZYN Ryszard (żużlowiec, reprezentant Polski)
FRĄTCZAK Kazimierz (pięściarz, działacz sportowy)
GŁAŻEWSKA Krystyna (kajakarka, trenerka kajakarstwa)
GŁAŻEWSKI Piotr (kajakarz, trener kajakarstwa)
GŁAŻEWSKI Rafał (kajakarz, olimpijczyk)
GOLLOB Tomasz (żużlowiec, mistrz świata)
GOMOLIŃSKI Tadeusz (żużlowiec, pionier gorzowskiego żużla)
GONTOWICZ-SZAŁAS Maria (judoczka, olimpijka)
GRYCZKO Andrzej (kajakarz, wicemistrz świata)
HACHUŁA Karol (siatkarz)
HENNIG Marian (wioślarz, trener wioślarstwa)
HLIB Paweł (żużlowiec)
HUĆKO Marek (żużlowiec)
IVERSEN Niels (żużlowiec)
JANCARZ Edward (żużlowiec, wicemistrz świata)
JARMOLUK Ryszard (pięściarz, medalista MP)
JASKUŁA Zenon (kolarz zawodowy)
JELIŃSKI Michał (wioślarz, mistrz olimpijski)
JUSIS Zdzisław (piłkarz, trener, działacz sportowy)
KAPCZYŃSKI Wiktor (szermierz, trener szermierki)
KASPRZAK Krzysztof (żużlowiec)
KASSIAN Edward (piłkarz, trener piłkarstwa)
KOZIELSKI Marek (piłkarz ręczny)
KRAJEWSKI Jerzy (kajakarz, trener kajakarstwa)
KRASENKOW Michał (szachista, arcymistrz)
KRZEMIEŃ Sylwia (zawodniczka sumo)
KSOL Eugeniusz (piłkarz, trener piłkarski)
KUCHARSKI Tomasz (wioślarz, mistrz olimpijski)
KUDELSKI Tadeusz (himalaista)
KULCZYCKI Ryszard (tenisista stołowy, trener tenisa stołowego)
KURPIEWSKI Wojciech (kajakarz, medalista olimpijski)
KURYŚ Stanisław (siatkarz, trener, wychowawca młodzieży)
LEPIATO Maciej (lekkoatleta, paraolimpijczyk)
LEWKOWICZ Zbigniew (lekkoatleta, trener sportowców niepełnosprawnych)
LISOWSKI Stanisław (kierowca rajdowy, konstruktor)
MACIEJEWSKI Dariusz (koszykarz, trener koszykówki)
MERDA Łukasz (łucznik, reprezentant Polski)
MIDLOCH Piotr i Paweł (bracia kanadyjkarze)
MIGOŚ Edmund (kolarz)
MIGOŚ Edmund (żużlowiec, mistrz Polski)
NIR Kazimierz (łucznik, trener łucznictwa)
NOWAK Bogusław (żużlowiec, reprezentant Polski)
NOWAK Gerard (tenisista stołowy, trener łuczników)
NOWAK Jacek (pływak, trener pływania)
NUCKOWSKI Andrzej (łucznik, mistrz Polski)
OKONIEWSKI Rafał (żużlowiec)
OKUPSKI Krzysztof (żużlowiec)
OLCZAK Mirela (pływaczka)
OLEJNIK Martin (tenisista stołowy)
PADEWSKI Jerzy (żużlowiec)
PALUCH Piotr (żużlowiec, trener)
PARON Andrzej (sportowiec niepełnosprawny, założyciel stowarzyszenia Arka)
PASTUSZKA Aneta [ KONIECZNA ] (kajakarka, medalistka olimpijska)
PAWLAK Krzysztof (piłkarz, trener piłkarski)
PETRI Zbigniew (biegacz, działacz sportowy)
PIASECKI Lech (kolarz zawodowy, mistrz świata)
PLECH Zenon (żużlowiec, wicemistrz świata)
POGORZELSKI Andrzej (żużlowiec, reprezentant Polski)
PROCH Bolesław (żużlowiec, reprezentant Polski)
PRZEWOŹNIK Jan (szachista, mistrz międzynarodowy)
RAWA Mirosław (kajakarz, wicewojewoda lubuski, wiceprezydent Gorzowa Wielkopolskiego)
REMBAS Jerzy (żużlowiec, reprezentant Polski)
RICHARDS Samantha (koszykarka)
ROMANOWSKI Ryszard (kierowca rajdowy, dziennikarz sportowy)
RÓJ Włodzimierz (karateka, mistrz Europy)
RYNKIEWICZ Roman (kanadyjkarz, mistrz świata)
SADALSKA [ GŁAŻEWSKA ] Karolina (kajakarka, olimpijka)
SIERADZKI Liwiusz (piłkarz, działacz piłkarski, dyrektor GKP)
SKOWROŃ Joanna (kajakarka, olimpijka)
SOKOŁOWSKA-KULESZA Beata (kajakarka, medalistka olimpijska)
STANEK Andrzej (koszykarz, trener koszykówki)
STOCKI Bolesław (kajakarz, trener kajakarstwa i działacz sportowy)
SZYJKOWSKI Andrzej (kierowca rajdowy)
ŚWIDERSKI Sebastian (siatkarz, wicemistrz świata)
ŚWIST Piotr (żużlowiec, reprezentant Polski)
TCHÓRZ Alicja (pływaczka)
TOWALSKI Marek (żużlowiec)
WACHNOWSKI Stefan (brydżysta)
WIŚNIEWSKI Kazimierz (żużlowiec i trener)
WOŹNIAK Mieczysław (żużlowiec i trener)
ZACHARA Marek (kanadyjkarz, trener kajakarstwa)
ZMARZLIK Bartosz (żużlowiec, wicemistrz świata)
ZMARZLIK Paweł (żużlowiec)
ZMORA Ireneusz M. (piłkarz, prezes KS Stal Gorzów)