Znana też jako Krystyna Szarkowska (z domu). Kajakarka Znicza Gorzów Wlkp. Brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorów i mistrzyni Polski juniorów. Wraz z mężem Piotrem Głażewskim stworzyła jeden z najlepszych duetów trenerskich w historii polskiego kajakarstwa. Współzałożycielka MKKS Gorzów Wlkp.
Urodzona w Wilnie. Do Gorzowa przyjechała z rodzicami w 1958 roku, ostatnim transportem z Polakami opuszczającymi Litwę. Trening rozpoczęła w szkółce kajakowej prowadzonej przez Zygmunta Dolinkiewicza w Szkole Podstawowej nr 9. Jej następnym trenerem był Bolesław Stocki.
Pierwszy znaczący sukces - jako zawodniczka MKS Znicz Gorzów - odniosła w 1970 roku, zajmując trzecie miejsce w wyścigu czwórek na 500 m podczas igrzysk młodzieży szkolnej rozegranych w Szczecinie. W latach 1970-1973 trzykrotna mistrzyni Polski juniorek w jedynkach. Na początku sierpnia 1972 roku została powołana do kadry narodowej juniorek, a rok później (w sierpniu 1973) w Wałczu odniosła swój największy sukces, zdobywając w K-2 (z Bożeną Patułą z Opola) brązowy medal mistrzostw Europy juniorów, a rok później (wraz ze Zdzisławą Bujko, zawodniczką Admiry Gorzów, jako dwójka kombinowana) zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski seniorów w K-2 na 500 metrów. W 1975 roku rozpoczęła studia w gorzowskiej Akademii Wychowania Fizycznego i zakończyła karierę zawodniczą.
W maju 1976 roku poślubiła Piotra Głażewskiego - trenera MKS Znicz, późniejszego m.in. opiekuna olimpijskiej kadry kobiet. Od 1981 roku, najpierw w MKS Znicz, a od 1983 roku MKKS Gorzów, tworzyli jeden z najlepszych trenerskich duetów w Polsce, wychowując gorzowskich olimpijczyków, mistrzów świata, Europy i Polski. Ich wychowankowie to m.in. Małgorzata Czajczyńska, Rafał Głażewski (ich syn), Ewelina Kozak, Aneta Pastuszka, Karolina Sadalska (później: Sadalska-Głażewska), Joanna Skowroń i Beata Sokołowska. Samodzielnie doprowadziła do medali mistrzostw świata i Europy juniorów Tomasza Nowaka, Konrada Minturę i Michała Szymańskiego, a z trenerem Markiem Bohdziunem Igora Dolatę, Aleksandrę Janicką i Oskara Warszawskiego. W latach 1999-2005 trenerka kadry Polski juniorek. Jej podopieczne zdobyły pięć medali mistrzostw świata i sześć mistrzostw Europy. Od 2005 roku prowadzi zajęcia w Zespole Szkół Sportowych w Gorzowie, a z M. Bohdziunem trenuje młodzież w MKKS-ie. Do 2009 roku pełniła funkcję wiceprezesa klubu.
W 1992 roku otrzymała Srebrny Medal Za Zasługi dla PKOL-u, a rok później Złotą Odznakę Polskiego Związku Kajakowego i Brązową Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej. W latach 1996-2000 członek Zarządu, a od 2009 członek Prezydium Polskiego Związku Kajakowego. W latach 1993, 2000 i 2001 wybierana była do loży trenerów w plebiscycie sportowym "Gazety Lubuskiej". W 2004 roku odznaczona Odznaką Honorową Miasta Gorzowa Wlkp. Wielokrotna laureatka Nagrody Prezesa Kultury Fizycznej, Nagrody Prezydenta Miasta Gorzowa i Marszałka Województwa Lubuskiego.
Obok Rafała, również starszy syna Krystyny i Piotra Głażewskich - Marcin (ur. w 1976 roku) uprawiał sport. Jako jedyny w rodzinie nie związał się z kajakarstwem i uprawiał judo w AZS AWF Gorzów Wlkp.
Na początku lat 70. w barwach Znicza Gorzów startował również (z mniejszym powodzeniem) brat Krystyny - Władysław Szarkowski (ur. w 1957 roku). M.in. w 1975 roku zajął 8. miejsce w C-2 (wyścigi kanadyjkarzy) podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Międzybrodziu. Jego żoną jest Dorota Książkiewicz, również była kajakarka Znicza. [ Dane na dzień: 16.10.2011 ]