KOMISAREK Sylwester [1960- ]

Sylwester Komisarek Wychowanek i piłkarz Stilonu Gorzów Wlkp. Także działacz sportowy i biznesmen. Prezes Gorzowskiego Klubu Piłkarskiego [GKP] Gorzów.

Urodzony w Gorzowie Wlkp. Napastnik i pomocnik II-ligowego Stilonu. W latach 1977-1980 rozegrał w jego barwach 25 spotkań. Później grał m.in. w Mieszku Gniezno, Gryfie Słupsk, Olimpii Elbląg, Celulozie Kostrzyn, Stali Stocznia Szczecin, Pogoni Szczecin, Olimpii Poznań, Polonii Lipki Wielkie, Warcie Wamax Gorzów i Polonii Słubice.

Po zakończeniu kariery okazjonalnie grał w halową piłkę nożną. W 1993 roku rozegrał trzy mecze w reprezentacji Polski. W 1996 roku, po wycofaniu się głównego sponsora i rozwiązaniu sekcji piłki nożnej Stilonu Gorzów, sponsorował założony na jego bazie GKP Gorzów, którego był również prezesem (2003-2011). W 2008 roku doprowadził GKP do gry w I lidze (zaplecze ekstraklasy). Zrezygnował z prezesury, przy dużym zadłużeniu klubu, które doprowadziło do rozwiązania GKP pod koniec rundy wiosennej 2011 roku. [ Dane na dzień: 16.11.2012 ]

Autor: Kazimierz Ligocki / również zdjęcie
Prawa autorskie do tekstów i zdjęć zastrzeżone ©.

Źródła: [1] - portal: www.zksstilon.republika.pl; [2] - "Gazeta Lubuska"
Zobacz też : DZIAŁACZE SPORTOWI | PIŁKA NOŻNA | REPREZENTANCI POLSKI | SPORTOWCY