OLCZAK Mirela [1993- ]

Mirela Olczak Pływaczka. Trzykrotna złota medalistka mistrzostw Europy juniorów, srebrna medalistka mistrzostw Polski seniorów. Jedna z najbardziej utalentowanych polskich pływaczek w stylu motylkowym. Kreowana na następczynię Otylii Jędrzejczak. Zawodniczka MKP Słowianka Gorzów Wlkp.

Urodzona w Gorzowie. Jej pierwszym trenerem był Jarosław Jankowski, a największe sukcesy odniosła pod okiem Jacka Nowaka. Podczas ME juniorów w Belgradzie (2008) przepłynęła 200 m stylem motylowym w czasie 2.11,36 i pobiła rekord Polski, który przez dziewięć lat należał do O. Jędrzejczak. W grudniu 2011 roku została wycofana ze startów w trakcie mistrzostw Europy w Szczecinie i zdyskwalifikowana na cztery miesiące po wykryciu w jej organizmie niedozwolonej substancji.

W maju 2012 roku zdobyła srebrny medal MP na 200 metrów stylem motylkowym (ulegając O. Jędrzejczak), a w czerwcu zrezygnowała ze startów w barwach Słowianki. W tym samym roku podjęła studia w Warszawie i została zawodniczką miejscowego AZS AWF. [ Dane na dzień: 14.01.2013 ]

Autor: Kazimierz Ligocki / również zdjęcie
Prawa autorskie do tekstów i zdjęć zastrzeżone ©.

Źródła: [1] - portal: www.szkolasportowa.pl; [2] - "Gazeta Lubuska"; [3] - portal: www.sport.pl
Zobacz też : MISTRZOWIE POLSKI | REPREZENTANCI POLSKI | SPORTOWCY | SPORTY WODNE