Poeta i prozaik. Propagator muzyki klasycznej. Laureat » Nagrody im. Janusza Słowika (2007) i » Motyla - Nagrody Kulturalnej Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego (2012).
Urodzony w Zielonej Górze. Z Gorzowem związany od 1960 roku. Z wykształcenia technik ekonomista. Przez wiele lat pracował jako kierowca, m.in. w firmie Z. Marciniak S.A. W 1998 roku wydał pierwszy tomik wierszy Zaistniałem, a jego Sytuacje (z 2009 roku) były nominowanie do nagrody » Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. Jego wiersze trafiły do antologii wydawanych przez Klub Literacki » Grodzkiego Domu Kultury w Gorzowie (m.in. Poeci okrągłego stołu i Zapisani w wierszach). Publikował też w » "Arsenale Gorzowskim", » "Lamusie", » "Pegazie Lubuskim" i ogólnopolskim kwartalniku "Kozirynek". W tym ostatnim również prozę w formie "Listów hipotetycznych", które w 2010 roku wydał własnym nakładem w postaci książki. Współpracuje z portalami internetowymi, na których publikuje wiersze i prozę, a także recenzuje wydarzenia kulturalne (m.in. w stałych felietonach "Moim zdaniem" i "Postscriptum"). W 2024 roku podczas gali Lubuskich Wawrzynów Literackich otrzymał Dyplom Honorowy za całokształt twórczości literackiej i wyróżnienie za walory edytorskie książki Listy po czasie.
Miłośnik i znawca muzyki klasycznej i fortepianowej. Autor recitali fortepianowych organizowanych w » Jazz Clubie Pod Filarami (od 2001 roku) i okazjonalnie w » Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta. Pomysłodawca spotkań pn. Moje fascynacje, poświęconych postaciom ze świata poezji i muzyki. W tygodniku » "Ziemia Gorzowska" publikował felietony "okołomuzyczne". Był współautorem (wraz z » Hanną Kaup) interdyscyplinarnego wydarzenia kulturalnego Re-animacje Sztuki. W 2012 roku podjął się odczytu oraz doprowadził do wydania częściowo zniszczonych rękopisów wierszy żydowskiej poetki Melanii Fogelbaum, znalezionych po wojnie w łódzkim getcie. Redakcji dokonał poeta i recenzent literacki Leszek Żuliński. On też nadał książce tytuł - Drzwi otwarte na nicość (wybrany wers z wiersza M. Fogelbaum), którą w formie sponsoringu tego wydarzenia literackiego wydrukowała firma SONAR w Gorzowie. Zafascynowany twórczością żydowskiej poetki, w maju 2013 roku wydał własnym sumptem książkę pt. Powrót Melanii Fogelbaum. Zamieścił w niej adresowane do poetki listy, które są zapisem jego niezwykłej peregrynacji po jej rękopisach, lirycznym dokumentem metafizycznej bliskości dwojga osób – uwikłanej w holokaust, zamkniętej w getcie kobiety i odkrywcy jej biografii i talentu literackiego. W 2017 roku wydał kolejny tomik swoich wierszy pt. Przedstawienia, ilustrowany m.in. malarstwem jego brata, » Juliusza Piechockiego. [ Dane na dzień: 8.02.2018 ]