TWÓRCY
ADAMSKI Daniel (fotografik)
AKADEMIA PANA JANA (grupa plastyczna)
BAJSAROWICZ Michał (artysta malarz)
BAŁDYCH Adam (muzyk jazzowy)
BANIUKIEWICZ Antoni (reżyser, dyrektor teatru)
BILIŃSKA Zofia (rzeźbiarka)
BUKARTYK Piotr (piosenkarz, kompozytor)
CZERNIEWICZ Józef (fotografik, prezes GTF)
ĆWIERTNIA Magdalena (artysta plastyk)
DĘBICKI Edward (kompozytor cygański, pisarz)
DOMINIK Lech (artysta fotografik)
GĄSIOREK Jerzy (artysta plastyk, dyrektor BWA)
GORDON Andrzej (artysta malarz)
GRODEK Jerzy (satyryk)
GROSS Jan (fraszkopisarz)
GRUBIZNA Monika (artystka grafik)
HABDAS Roman (poeta, prozaik, filmowiec)
HAEGENBARTH Andrzej (fotografik, krytyk sztuki)
HARASIMOWICZ Leszek (artysta plastyk)
HENSELER Ernst (artysta malarz)
HERBERT Zbigniew (poeta, prozaik)
JAGIEŁŁO Augustyn (artysta malarz)
JAGIEŁŁO Bogusław (artysta malarz)
KASZYCA Jerzy (architekt)
KLAUS Marian (muzyk, kompozytor)
KMIECIK Zenon (fotografik)
KOCZEWSKI Jerzy (artysta rzeźbiarz)
KODŹ Józef (artysta malarz)
KORCZ Jan (artysta malarz)
KORSAK Włodzimierz (pisarz, podróżnik)
KOWALSKI Bolesław (artysta plastyk)
KRÓL [ KRÓL Błażej ] (muzyk, kompozytor)
KUĆKO Ryszard (filmowiec)
KUĆKO Waldemar (artysta fotografik, dokumentalista miasta)
KUŚMIDER Piotr (filmowiec, psycholog)
KUŹNIK Stanisław (reżyser filmowy i teatralny)
LAUDA Jacek (pisarz, satyryk, malarz)
LINKIEWICZ Tadeusz (fotografik)
ŁAZARSKI Marian (artysta fotografik, prezes GTF)
ŁĄCKI Zbigniew (fotografik)
MAESTRO (muzyk hip-hopowy, raper)
MAJEWSKI Andrzej (malarz sakralny)
MORAWSKI Zdzisław (poeta, prozaik)
MOSKALUK Agnieszka (poetka, wydawca)
MOSKALUK Andrzej (artysta rzeźbiarz)
NAWROCKI Gustaw (artysta malarz)
NIEDŹWIECKI Witold (pisarz, dziennikarz)
NOWAKOWSKI Wiesław (artysta plastyk)
NOWICKI Florian (pisarz, prezes GTK)
NOWIK Kazimierz (fotografik, prezes GTF)
NOWOGÓRSKA Władysława (artysta fotografik)
NÜRNBERGER Woldemar (poeta landsberski)
OLCHOWIK Zbigniew (artysta plastyk)
OLECHNOWICZ Leonard (fotografik)
PAPUSZA (poetka romska)
PETZOLD Daniel (rysownik)
PICIŃSKI Roman (malarz, grafik)
PIECHOCKI Juliusz (artysta plastyk)
PIECHOCKI Zygmunt Marek (poeta, prozaik)
PLEWIŃSKA Stanisława (poetka, prozaik)
PLUST Wojciech (artysta malarz)
PROŃKO Krystyna (piosenkarka, kompozytorka)
PUKLICZ Michał (artysta plastyk, scenograf teatralny)
RAMINIAK Przemysław (pianista, muzyk jazzowy)
ROZHIN Andrzej (reżyser teatralny)
SAJKOWSKI Sławomir (fotografik)
SCHNAUSE Carl (artysta rzeźbiarz i kamieniarz)
SEJWA Zbigniew (artysta fotografik, animator kultury)
STREBEJKO Wiesław (artysta plastyk)
SZALBIERZ Jerzy (artysta fotografik)
SZMIDT Ireneusz K. (pisarz, krytyk teatralny)
SZYFER Tadeusz (fraszkopisarz)
SZYMANEK Anna (artystka plastyk)
TEIKE Carl (kompozytor landsberski)
TROJAN Janina (fotografik)
UECHTRITZ-STEINKIRCH Cuno von (artysta rzeźbiarz)
WARTHMÜLLER Robert (malarz landsberski)
WENA (grupa plastyczna)
WLEKLIK Szczepan (artysta plastyk)
WOJCIECHOWSKI Marek Lobo (poeta, prozaik)
WOLF Christa (pisarka)
ZDZITOWIECKI Wincenty (prozaik, poeta, dziennikarz)
ŻBIK-NIERUBIEC Henryka (artysta plastyk)
ŻŁOBIŃSKA Anna (poetka, bibliotekarz)
ŻOŁYŃSKI Cezary (aktor i reżyser teatralny)