Dziennikarz, laureat nagród dziennikarskich, historyk, regionalista, pedagog.
Urodzony w Dębnie (obecnie woj. zachodniopomorskie). Zmarł tamże. W latach 80. i 90. zawodowo związany z Gorzowem. Absolwent Studium Nauczycielskiego w Szczecinie oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1982, filologia polska). Na Uniwersytecie Szczecińskim ukończył też Studium Wiedzy o Sztuce. Pierwotnie nauczyciel w szkołach w Dębnie (m.in. Szkoła Podstawowa nr 3 i Liceum Ogólnokształcące), pracownik Urzędu Miasta i Gminy, kierownik Klubu Nauczyciela Pomerania. Był członkiem grupy teatralnej działającej przy Zakładowym Domu Kultury w Dębnie.
Po utworzeniu województwa gorzowskiego (1975) zamieszkał w Gorzowie. Pracował w » Wojewódzkim Domu Kultury, Kombinacie Rolnym Warta w podgorzowskim Wawrowie, w » ZWCh Stilon i szkolnictwie. Później został etatowym korespondentem ogólnopolskiego dziennika "Rzeczpospolita". W tym samym czasie współpracował z regionalną prasą: » "Stilonem Gorzowskim", » "Ziemią Gorzowską" i » "Gazetą Lubuską", a także z pismami ogólnopolskimi, regionalnymi i polonijnymi, m.in.: "Gazetą Wyborczą", "Kurierem Szczecińskim", "Głosem Szczecińskim", "Pulsem". Także z innymi wydawnictwami, np. "Nadwarciańskim Rocznikiem Historyczno-Archiwalnym" wydawanym przez Archiwum Państwowe w Gorzowie. Zdobył ponad 30 nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach reporterskich i literackich.
Był autorem recenzji teatralnych ze spektakli w » Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie i Teatrze Współczesnym w Szczecinie.
Jego pasją było odkrywanie i opisywanie historii i tajemnic związanych z okolicami Myśliborza i Dębna, np. wydarzeń związanych z katastrofą lotniczą, jaka miała miejsce w 1933 roku w Pszczelniku koło Myśliborza, w której zginęli litewscy lotnicy Darius i Girenas, czy bitwie pod Sarbinowem (1758). Jest autorem referatu pt. Kossak i jego Bitwa pod Sarbinowem, który wygłosił na specjalnej sesji popularnonaukowej zorganizowanej pod koniec 1998 roku przez Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie PRO EUROPA VIADRINA.
Autor monografii Dębnowskie maratony (1999) oraz Reportaże z przeszłości (2000, zbiór reportaży Tajemnica lasu po Myśliborzem i Landsbergisów kontakty z Landsbergiem). Przygotował też opracowania tekstowe do map turystycznych, np. Podróże wzdłuż Odry (1999) i Kłodawa i okolice. Mapa turystyczno-wędkarska (1999). Obszerny zbiór publikacji przygotowywany z myślą o wydaniu książkowym, którego jednak nie zdążył ukończyć, poświęcił ludziom i zabytkom dawnego Dębna, m.in. Dębno – miasto drukarzy (o rodzinie Neumanów); Gdzie Lau olej lał (o właścicielach XIX-wiecznej willi fabrykanckiej); Dzieciństwo dziedzica (o właścicielu pałacu w Smolnicy); Wille przy dworcowej.
Odznaczony m.in. medalem Zasłużony dla Miasta i Gminy Dębno.
Wymieniony m.in. w wydawnictwach: Leksykon literatury gorzowskiej (2003) i Dębnowscy regionaliści (2012). Zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach w 2002 roku. Pochowany został na cmentarzu w Dębnie. [ Dane na dzień: 3.11.2020 ]