Właśc. Waldemara Kućki Spacer po Gorzowie. (60./70.). Album ze zdjęciami Waldemara Kućki, pierwszego powojennego kronikarza Gorzowa Wlkp., prezentujący życie miasta w latach 60. i 70. ub. wieku.
Wydany w 2018 roku staraniem Nadwarciańskiego Towarzystwa Upowszechniania Dziedzictwa Kulturowego w Gorzowie Wlkp. w formacie 220 mm x 220 mm, o objętości 369 stron. Wyboru 340 zdjęć autorstwa artysty fotografika W. Kućki dokonał Lech Dominik, także artysta fotografik, kustosz Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta i redaktor albumu. Całość została podzielona na sześć części: Sceny rodzajowe, Arsenał, Rzeka Warta, Jan Korcz, Miasto i Tramwaje. Zdjęcia do albumu zostały wybrane z około 15 tys. zeskanowanych negatywów. Niemal wszystkie zostały wydrukowane w formacie kwadratu.
Album został wydany w nakładzie 500 egzemplarzy, bezpłatnie rozdanych w ciągu kilkunastu minut jego promocji, która miała miejsce 11 stycznia 2019 roku w Muzeum Lubuskim. Część książek trafiła także do bibliotek, placówek kultury i instytucji w mieście.
Wydawnictwo zostało współfinansowane ze środków budżetu miasta Gorzowa i Muzeum Lubuskiego. Album wydrukowano w drukarni SONAR Sp. o.o. Szata graficzna i format książki zostały utrzymane w konwencji wydawnictw Z albumu gorzowian (2012 i 2016).
Ogromne zainteresowanie albumem sprawiło, że w marcu tego samego roku dokonano jego dodruku (700 egzemplarzy), który (już odpłatnie) został wyprzedany w ciągu kilku dni. W 2020 roku ukazała się druga część książki pod tytułem Waldemara Kućki spacer po Gorzowie. Tom II (lata 60. i 70.).
Całą spuściznę po W. Kućce (około 32 tys. negatywów) po jego śmierci w 1981 roku przekazała Muzeum Lubuskiemu wdowa po fotografiku Elżbieta Kućko. Lech Dominik, redaktor wydania, podczas gali wręczenia Lubuskich Wawrzynów otrzymał nagrodę za najlepszą książkę popularnonaukową wydaną w 2018 roku na Ziemi Lubuskiej. [ Dane na dzień: 22.05.2019 ]