CIEŚLA Jolanta [1948- ]

Jolanta Cieśla Właśc. Jolanta [Gabriela] Cieśla. Dziennikarz radiowy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Urodzona w Gdyni. Z Gorzowem Wielkopolskim związana od 1975 roku. Absolwentka Studium Nauczycielskiego w Gdańsku (kierunek matematyka) i Uniwersytetu Gdańskiego (Wydział Ekonomiki Produkcji). W okresie studiów pracowała w Studenckiej Agencji Radiowej na terenie akademików Politechniki Gdańskiej. Po studiach programistka w Zakładzie Elektronicznej Techniki Obliczeniowej w Gdyni.

Po przyjeździe do Gorzowa rozpoczęła pracę w » ZWCH Stilon jako programistka w Dziale Elektronicznego Przetwarzania Danych. Od 1982 roku starszy redaktor » Rozgłośni Zakładowej Radia Stilon. W 1994 roku współuczestniczyła w powstaniu gorzowskiego Radia GO. Brała udział w spotkaniu przedstawicieli rozgłośni z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji w sprawie przyznania częstotliwości na nadawanie, tworzyła pierwszy zespół dziennikarski i była pierwszym redaktorem naczelnym. Była członkiem » Społecznego Komitetu Budowy Pomnika gorzowskiego kloszarda » Szymona Giętego – postumentu odsłoniętego w 2004 roku.

Od 1999 roku zatrudniona w Urzędzie Miasta Gorzów. Uczestniczyła w powstaniu bezpłatnego miejskiego miesięcznika "Gorzowskie Wiadomości Samorządowe" i była jego pierwszym redaktorem prowadzącym. Do 2011 roku pełniła funkcję rzecznika prasowego UM.

Odznaczona m.in. Odznaką Honorową Za Zasługi dla Województwa Gorzowskiego (1999), » Odznaką Honorową Miasta Gorzowa Wielkopolskiego (2010). Także odznaką Zasłużony Pracownik Stilonu. [ Dane na dzień: 16.12.2021 ]

Autor: Kazimierz Ligocki / również zdjęcie
Prawa autorskie do tekstów i zdjęć zastrzeżone ©.

Źródła: [1] - Jolanta Cieśla; [2] - "Gorzowskie Wiadomości Samorządowe" - 1/2011; [3] - "Stilon Gorzowski" - 1/2003
Zobacz też : » MEDIA, DZIENNIKARZE, WYDAWNICTWA