WÓJCICKI Jacek [1981- ]

Jacek Wójcicki Właśc. Jacek [Piotr] Wójcicki. Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego (od 2014 roku). W latach 2006-2014 wójt gminy Deszczno.

Urodzony w Szczecinie. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie (kierunek Organizacja i Obsługa Rekreacji i Turystyki) oraz Uniwersytetu Szczecińskiego (Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania). Ukończył także studia podyplomowe, min. w Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie (Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna), na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (dwa kierunki: Public Relations oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi), Uniwersytecie Warszawskim (Marketing i Doradztwo Polityczne) i w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (Coaching).

Od 2002 roku radny gminy Deszczno, a także przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Gminy. W 2006 roku został wybrany na wójta gminy Deszczno, stając się jednym z najmłodszych w Polsce wójtów. Wykreował flagowe imprezy: Święto Pieczonego Kurczaka i Zlot Kierowców Aut Ciężarowych KAC, sprawiając, że Deszczno stało się jedną z bardziej rozpoznawalnych wsi w Polsce. W 2011 roku został wybrany wiceprezesem zarządu Zrzeszenia Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Województwa Lubuskiego, a także wiceprzewodniczącym zarządu Związku Celowego Gmin MG6. Należy też do komitetu monitorującego Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego z ramienia Euroregionu Pro Europa Viadrina.

Bezpartyjny. Członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Deszcznie (strażak-ratownik). Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Wolontariusz Fundacji Mam Marzenie, pomysłodawca i współorganizator pomocy gminy Deszczno dla powodzian w Gąbinie (3 TIRy Pomocy dla Gminy Gąbin, a także wypoczynku dla dzieci z terenu zalanej wodą gminy) i Bogatyni (2 TIRy pomocy dla Bogatyni) w 2010 roku. Członek Rady Lokalnej Grupy Działania Kraina Szlaków Turystycznych Rodzinny Raj.

Posiada m.in. brązowy i srebrny medal Za Zasługi dla Pożarnictwa, brązowy medal Za Zasługi dla Obronności Kraju. Zdobywca II miejsca w plebiscycie Samorządowiec Roku 2010 i wyróżniony tytułem Samorządowy Menadżer Regionu 2012 (oba plebiscyty zorganizowane przez redakcję "Puls Biznesu").

W listopadzie 2014 roku z listy komitetu Ludzie dla Miasta wygrał w pierwszej turze wybory na prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego. Zastąpił urzędującego na tym stanowisku przez 16 lat Tadeusza Jędrzejczaka. [ Dane na dzień: 17.11.2014 ]

Autor: Kazimierz Ligocki / również zdjęcie
Prawa autorskie do tekstów i zdjęć zastrzeżone ©.

Źródła: [1] - "Gazeta Lubuska"; [2] - Materiały wyborcze J. Wójcickiego
Zobacz też : ADMINISTRACJA, ZARZĄDZANIE | DZIAŁACZE SAMORZĄDOWI i POLITYCZNI