BŁASZKOWSKA Agnieszka [1984- ]

Agnieszka Błaszkowska Właśc. Agnieszka [Ludomira] Błaszkowska. Znana też jako Agnieszka Błaszkowska-Moskwa. Pedagog, choreograf, tancerka i instruktor tańca. Założycielka Studia Tańca i Rytmu Akcent (1995) i działającego przy nim Zespołu Tanecznego Kontra-Mini. Jurorka ogólnopolskich konkursów tańca. Nagrodzona Medalem Lubuskiego Animatora Kultury.

Urodzona w Gorzowie. Jako uczennica szkoły podstawowej tańczyła w gorzowskim dziecięcym Zespole Artystycznym Buziaki. Później w tańcu towarzyskim (z Marcinem Moskwą) uzyskała klasę taneczną "C". Studiowała w Zielonej Górze na wydziale animacji kulturalnej (specjalność: taniec i choreografia). Uczyła tańca w Zielonej Górze i Warszawie. W 1994 roku powróciła do Gorzowa, a rok później utworzyła zespół Kontra-Mini. Opracowała układy choreograficzne do musicali Leonard (2001, reż. Artur Nełkowski), Garść myśli powyrzucanych (2002) i Ambrosio (2014, reż. Artur Barciś) oraz spektaklu Krwawe Gody (2005, reż. A. Nełkowski). W tym ostatnim, wystawionym w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie, zagrała jedną z głównych ról.

Zdobywczyni nagród specjalnych za choreografię na festiwalach tanecznych. W 2006 roku otrzymała Honorowy Tytuł Gorzowskiej Elity Młodych nadawany przez tygodnik "Ziemia Gorzowska", a w 2010 roku była uczestniczką plebiscytu "Gazety Lubuskiej" Kobieta Przedsiębiorcza. [ Dane na dzień: 7.01.2015 ]

Autor: Kazimierz Ligocki / również zdjęcie
Prawa autorskie do tekstów i zdjęć zastrzeżone ©.

Źródła: [1] - Agnieszka Błaszkowska; [2] - portal: www.studiotanca-akcent.pl - tam więcej
Zobacz też : ANIMATORZY KULTURY | MUZYKA, TANIEC, ŚPIEW