66-400.pl

66-400.pl Właśc. "66-400.pl. Tygodnik aglomeracji gorzowskiej". Od 2012 roku pierwszy bezpłatny dziennik regionalny wydawany na terenie Gorzowa Wielkopolskiego i okolicznych powiatów.

Powstał w marcu 2011 roku, a jego wydawcą była Grupa MBR Spółka z o.o. Od 4 kwietnia do 21 grudnia 2012 roku gazeta ukazywała się trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek, z zachowaniem numeracji tygodnika) z podtytułem "Dziennik aglomeracji gorzowskiej" w deklarowanym nakładzie 30 000 egzemplarzy i drukowana była w drukarni Presspublica w Koninku koło Poznania. Objętość: od 16 do 20 stron, na których zamieszczane były informacje z miasta, regionu, kraju i świata oraz serwis sportowy. Zawierała rubryki oceniające wydarzenia i ludzi, a także strony tematyczne, m.in.: dom, edukacja, praca, turystyka i zdrowie. Dystrybucja gazety odbywała się na terenie Gorzowa i sąsiednich miejscowości (m.in. Barlinek, Dębno, Kostrzyn, Skwierzyna i Słubice) w urzędach, uczelniach, szkołach i centrach handlowych. Skład redakcyjny tworzyli: Iga Andres (fotoreporter), Łukasz Chwiłka, Agnieszka Drzewiecka, Kazimierz Krystosik (red. techniczny), Dawid Lis, Radosław Łogusz (kier. działu sportowego), Renata Ochwat, Filip Praski (zastępca red. naczelnego), Ryszard Romanowski, Kamil Siałkowski (red. naczelny), Radosław Siuba, Marcin Szarejko (fotoreporter), Patryk Wawryniuk, Bartosz Zakrzewski (kier. działu foto) i Katarzyna Zawadzka. Później też: Joanna Frąckowiak, Marcin Kamiński i Wojciech Urban. Pod koniec listopada 2012 roku z pracy w gazecie zrezygnował K. Siałkowski, a pod koniec grudnia tegoż roku zawieszono wydawanie dziennika.

Od 1 lutego 2013 roku czasopismo ponowie ukazywało się raz w tygodniu jako "66-400.pl. Tygodnik aglomeracji gorzowskiej". Zespół redakcyjny tworzyli: Ł. Chwiłka, Wojciech Padewski (redaktor techniczny), F. Praski, Wojciech Radunc i B. Zakrzewski (kier. działu foto). Wydawcą gazety była Warsaw Media Group Sp. z o.o. w organizacji z siedzibą w Warszawie. Ostatni numer ukazał się 19 lipca tegoż roku. [ Dane na dzień: 11.12.2013 ]

Autor: Kazimierz Ligocki
Prawa autorskie do tekstów i zdjęć zastrzeżone ©.

Źródło: [1] - "66-400.pl"
Zobacz też :  MEDIA, DZIENNIKARZE, WYDAWNICTWA