STOWARZYSZENIE WIDZÓW GORZOWSKIEGO TEATRU

Stowarzyszenie zarejestrowane w 2015 roku. Jego celem jest popularyzacja Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. oraz wspieranie różnych form jego działalności.

Stowarzyszenie postawiło sobie za cel m.in. promowanie wszelkich form działalności teatru, pozyskiwanie sponsorów i mecenasów, rozwijanie kultury i edukacji teatralnej wśród mieszkańców poprzez organizowanie spotkań poświęconych życiu kulturalnemu Teatru.

Ma na swoim koncie kilka zrealizowanych projektów, m.in. "Sztuka dostępna", mający na celu umożliwić dostęp do teatru osobom, których nie stać na bilety, "Mamo! Tato! Idziemy do Teatru", zapewniający opiekę animatorów nad dziećmi podczas ich wizyty z rodzicami w teatrze (np. sztuka pt. Karol. Nowy ład świata [2016], reż Błażej Peszek) oraz "Teatr dla seniorów", podczas którego aktorzy odwiedzili cztery domy opieki społecznej na terenie województwa lubuskiego (w Kostrzynie, Zielonej Górze, Kożuchowie i Trzebiechowie) ze spektaklem pt. Czy umiesz gwizdać, Johanno? ([2018], reż. Beata Chorążykiewicz, współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego). Stowarzyszenie jest pomysłodawcą i współorganizatorem warsztatów pn. "Na tropie gorzowskich legend" (2016), podczas których aktorzy wspólnie z dziećmi przygotowywali w wybranych szkołach inscenizację legend dotyczących Gorzowa i okolic. Jest także współorganizatorem dorocznego festynu pn. "Święto ulicy Teatralnej".

Stowarzyszenie ma prowadzić prace badawcze w zakresie historii gorzowskiego teatru oraz organizować konkursy i fundować nagrody, w tym w prestiżowym konkursie o nagrodę "Melpomeny".

Pierwszym prezesem stowarzyszenia został Szymon Tamborski. W zarządzie znaleźli się także: Wioletta Panasiuk-Strzyżewska (wiceprezes), Maciej Mularski (wiceprezes), Anna Jankowska (skarbnik) i Piotr Steblin-Kamiński (członek zarządu do 2019 roku). [ Dane na dzień: 3.04.2019 ]

Autor: Kazimierz Ligocki
Prawa autorskie do tekstów i zdjęć zastrzeżone ©.

Źródła:
Zobacz też : KLUBY, ORGANIZACJE, STOWARZYSZENIA | TEATR, FILM