KINO HELIOS

Kino Helios Nowoczesne, wielosalowe kino, należące do sieci kin Helios S.A., otwarte w październiku 2007 roku w Galerii Askana.

Posiada 5 klimatyzowanych sal, z których każda może pomieścić od 116 do 324 widzów (łączna liczba foteli: 1 028). W każdej przygotowano dwa-trzy miejsca dla osób niepełnosprawnych, w tym miejsca na wózek inwalidzki. Kino posiada projektory (analogowe oraz cyfrowe z możliwością prezentowania filmów w technologii 3D) włoskiej firmy Cinemeccanica, perełkowe ekrany angielskiej firmy Harkness Hall i systemy nagłośnienia Dolby Digital oraz Dolby Digital Surround EX. We foyer kina działa movie-bar. Dyrektorem kina, od momentu jego powstania, jest Monika Kowalska. Z jej inicjatywy od czerwca 2008 roku działa w Heliosie Kino Konesera, prezentujące na cotygodniowych seansach filmy wybitnych twórców, nagradzane na międzynarodowych festiwalach. Pod koniec 2010 roku Kino Konesera zostało przeniesione do pozostałych kin sieci. W gorzowskim Heliosie odbywają się również pokazy z cyklu Kino Kobiet (raz w miesiącu) oraz Nocne Maratony Filmowe.

Gorzowski Helios był pierwszym multikinem w woj. lubuskim, a pierwszy film wyświetlono 26 października 2007 roku (animowany Ratatuj). 6 listopada 2009 roku po raz pierwszy pokazano film w technice Dolby 3D Digital Cinema (animowany film przygodowy Terra). Od 31 sierpnia 2010 roku Helios S.A. jest częścią Grupy Agora S.A. Sieć posiada 150 ekranów i ponad 33 tys. foteli w całej Polsce. [ Dane na dzień: 5.05.2012 ]

Autor: Kazimierz Ligocki / zdjęcie: archiwum kina
Prawa autorskie do tekstów i zdjęć zastrzeżone ©.

Źródła: [1] - Monika [Joanna] Kowalska; [2] - "Gazeta Wyborcza"; [3] - portal: "www.heliosnet.pl"
Zobacz też : INSTYTUCJE, PLACÓWKI, ZAKŁADY | MIEJSCA UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ | TEATR, FILM