MAESTRO [1987- ]

Maestro Właśc. Maksymilian Hryckiewicz. Muzyk hiphopowy, raper, autor tekstów i kompozytor.

Urodzony w Gorzowie Wlkp. Debiutował w połowie 2006 roku w gorzowskich klubach (m.in. Amsterdam KLUB, Magnat, MCK Gorzów, Zielony Abażur i inne) oraz dokonując pierwszych nagrań z pomocą mikrofonu-zabawki. Uzyskane tym sprzętem niepowtarzalne efekty, a także teksty, zwróciły na niego uwagę lokalnego środowiska hiphopowego. W tym samym roku ukazał się jego pierwszy oficjalny CD pt. m.a.e.s.t.r.o. (od pseudonimu muzyka). Zupełnie amatorska płyta, wydana w nakładzie 300 egzemplarzy i wyprodukowana przez PLASTIQUE BEATZ! i DJ Deyn (z którymi nadal współpracuje), jest dzisiaj nieosiągalnym rarytasem. Kolejnych, już profesjonalnych nagrań dokonał w 2009 roku.

Koncertował w Poznaniu (kluby Eskulap oraz OPCJA) i w Warszawie (The Fresh). Śpiewał (jako support) z takimi gwiazdami polskiego rapu, jak Fokus, OSTR czy Peja. Dwukrotnie wystąpił podczas Dni Gorzowa (w 2009 i 2010 roku), a w 2011 roku, wytypowany przez mieszkańców miasta, w atmosferze skandalu, został odsunięty od występu przez organizatorów. W 2010 roku śpiewał podczas Reggae nad Wartą. W tym samym roku otrzymał Stypendium Artystyczne ufundowane przez prezydenta Gorzowa.

Ma w swoim dorobku sześć płyt długogrających, wydanych poza oficjalnym obiegiem. Obok działalności solowej współpracuje z różnymi muzycznymi projektami, jak Cosmos & Maestro czy TEO. Do nagrań zaprasza innych młodych i utalentowanych raperów i hiphopowców (np. Adria, Gresek czy Gizol). Wiele utworów publikuje bezpłatnie w Internecie.

W kwietniu 2011 roku wyjechał do Anglii. W 2013 roku nagrał płytę pt. UK State Of Mind, którą promował podczas koncertów w Bristol, Londynie i Leeds. [ Dane na dzień: 15.05.2013 ]

Autor: Kazimierz Ligocki / również zdjęcie
Prawa autorskie do tekstów i zdjęć zastrzeżone ©.

Źródła: [1] - Maksymilian Hryckiewicz; [2] - portal: www.lubuskihiphop.pl
Zobacz też : MUZYKA, TANIEC, ŚPIEW | TWÓRCY