MULTIMEDIALNA ENCYKLOPEDIA
GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO

Informacje i pomoc

1. Wszystkie zawarte w Encyklopedii hasła dotyczą Gorzowa Wielkopolskiego. Od lat w języku potocznym funkcjonują też formy skrócone nazwy miasta - Gorzów Wlkp. i Gorzów. W Encyklopedii występują wszystkie te warianty. Są one równoznaczne i dotyczą tego samego miasta.
2.Zasada ta powtarza się również przy nazwie Landsberg an der Warthe - przedwojennej nazwie miasta. Występujące w Encyklopedii nazwy: Landsberg an der Warthe, Landsberg, Landsberg a. W. i inne, są równoznaczne i dotyczą przedwojennego Gorzowa Wielkopolskiego.
3.Po Encyklopedii można się poruszać za pomocą linków (w hasłach zaznaczone na niebiesko) i belki nawigacyjnej:

Belka nawigacyjna

Wybierając w dowolnym haśle przycisk Index alfabetyczny (na belce nawigacyjnej), powrócimy do głównej strony Encyklopedii i możliwości wyboru nowej litery. Z dowolnego - przeglądanego w danej chwili - hasła można też przejść bezpośrednio do innych haseł zaczynających się na taką samą literę (tu na belce litera J). Przy większości haseł występują dodatkowe zakładki: Galeria i Dodatki. Wybierając jedną z nich, możemy przejrzeć dodatkowe materiały dotyczące hasła. W Galerii, Dodatkach i w Multimediach - na belce nawigacyjnej - pojawi się przycisk Główna strona. Dzięki niemu można przejść do głównej strony przeglądanego hasła. Ostatni przycisk na belce - Powrót - pozwala powrócić do ostatniej bądź wszystkich poprzednio przeglądanych stron.

Kliknięcie myszką na niebieski link występujący w czytanym haśle spowoduje przekierowanie do nowego, tematycznie powiązanego hasła. Powrócić można za pomocą przycisku Powrót (na belce nawigacyjnej).
4.Na głównej stronie Encyklopedii znajduje się wykaz ostatnio dodanych i uzupełnionych haseł. Dzięki temu można przeglądać nowe bądź uzupełnione hasła bez konieczności sprawdzania całej zawartości Encyklopedii.