MULTIMEDIALNA ENCYKLOPEDIA
GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO

RAFALSKA Elżbieta

Elżbieta Rafalska Minister rodziny, pracy i polityki społecznej. W latach 2006-2007 wiceminister pracy i polityki socjalnej, senator i posłanka. W latach 1994-2005 radna Rady Miasta. Nauczyciel akademicki. Ur. 22 czerwca 1955 roku - Wschowa (obecnie woj. lubuskie). Z Gorzowem Wlkp. związana od 1973 roku.

Absolwentka AWF. Później (w latach 1978-1997) również wykładowca na tej uczelni. Ukończyła podyplomowe studia na Uniwersytecie Szczecińskim (pedagogika rewalidacyjna oraz organizacja i zarządzanie pomocą społeczną i pracą socjalną). Była koszykarka (zawodniczka Pogoni Wschowa) i trenerka. Zajmowała wiele stanowisk. Była m.in. wizytatorem w kuratorium oświaty, dyrektorem Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej, dyrektorem Wydziału Spraw Społecznych Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Była także wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wlkp. Członek NSZZ "Solidarność". Należała do AWS, a od 2004 roku jest członkiem PiS. W 1994 roku została radną Rady Miasta, wybrana z listy "Solidarności", w 1998 roku z listy AWS, a w 2002 roku z listy ugrupowania Razem dla Gorzowa. W latach 2005-2007 senator VI kadencji. Od 2007 roku posłanka na Sejm VI, VII i VIII kadencji. W listopadzie 2015 roku powołana na stanowisko ministra rodziny, pracy i polityki społecznej w rządzie Beaty Szydło.

Dwaj synowie Lecha i Elżbiety Rafalskich - Paweł i Tomasz - są znanymi piłkarzami ręcznymi. Obaj byli zawodnikami m.in. AZS AWF Gorzów Wlkp.

[ strona wymaga uzupełnienia ]

Kazimierz Ligocki / również zdjęcie
Prawa autorskie do tekstów i zdjęć zastrzeżone ©.
Zgłoś poprawki i uzupełnienia: encyklopedia.go@wimbp.gorzow.pl


Źródła: [1] - portal: www.rafalska.eu; [2] - portal: www.sejm.gov.pl