MULTIMEDIALNA ENCYKLOPEDIA
GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO

PLEBISCYT SPORTOWY

NAJPOPULARNIEJSI SPORTOWCY WOJEWÓDZTWA ZIELONOGÓRSKIEGO
1965Andrzej Pogorzelski - (żużel / Stal Gorzów Wlkp.)
1966Andrzej Pogorzelski - (żużel / Stal Gorzów Wlkp.)
1967
1968Edward Jancarz - (żużel / Stal Gorzów Wlkp.)
1969Edward Jancarz - (żużel / Stal Gorzów Wlkp.)
1970Edmund Migoś - (żużel / Stal Gorzów Wlkp.)
1971
1972Zenon Plech - (żużel / Stal Gorzów Wlkp.)
1973Zenon Plech - (żużel / Stal Gorzów Wlkp.)
1974Zenon Plech - (żużel / Stal Gorzów Wlkp.)
1975Edward Jancarz - (żużel / Stal Gorzów Wlkp.)
NAJPOPULARNIEJSI SPORTOWCY WOJEWÓDZTWA GORZOWSKIEGO
1976Małgorzata Gulatowska - (pływanie / Stilon Gorzów Wlkp.)
1977Edward Jancarz - (żużel / Stal Gorzów Wlkp.)
1978Jerzy Rembas - (żużel / Stal Gorzów Wlkp.)
1979Lech Piasecki - (kolarstwo / Orlęta Gorzów Wlkp.)
1980Edward Jancarz - (żużel / Stal Gorzów Wlkp.)
1981Edward Jancarz - (żużel / Stal Gorzów Wlkp.)
1982Lech Piasecki - (kolarstwo / Orlęta Gorzów Wlkp.)
1983Edward Jancarz - (żużel / Stal Gorzów Wlkp.)
1984Edward Jancarz - (żużel / Stal Gorzów Wlkp.)
1985Lech Piasecki - (kolarstwo / Orlęta Gorzów Wlkp.)
1986Maria Gontowicz - (judo / AZS AWF Gorzów Wkp.)
1987Włodzimierz Rój - (karate / GKSK Gorzów)
1988Zenon Jaskuła - (kolarstwo / Orlęta Gorzów Wlkp.)
1989Zenon Jaskuła - (kolarstwo / Orlęta Gorzów Wlkp.)
1990Andrzej Gryczko - (kajakarstwo / Admira Gorzów Wlkp.)
1991Piotr Basta - (wioślarstwo / AZS AWF Gorzów Wlkp.)
1992Wojciech Kurpiewski - (kajakarstwo / Admira Gorzów Wlkp.)
1993Andrzej Gryczko - (kajakarstwo / Admira Gorzów Wlkp.)
1994Aneta Pastuszka - (kajakarstwo / MKKS Gorzów Wlkp.)
1995Aneta Pastuszka - (kajakarstwo / MKKS Gorzów Wlkp.)
1996Aneta Pastuszka - (kajakarstwo / MKKS Gorzów Wlkp.)
1997Tomasz Kucharski - (wioślarstwo / AZS AWF Gorzów Wlkp.)
1998Tomasz Kucharski - (wioślarstwo / AZS AWF Gorzów Wlkp.)
NAJPOPULARNIEJSI SPORTOWCY WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO
1999Aneta Pastuszka i Beata Sokołowska - (kajakarstwo / MKKS Gorzów Wlkp.)
2000Tomasz Kucharski - (wioślarstwo / AZS AWF Gorzów Wlkp.)
2001Paweł Czapiewski - (lekkoatletyka / Lubusz Słubice)
2002Tomasz Kucharski - (wioślarstwo / AZS AWF Gorzów Wlkp.)
2003Andrzej Huszcza - (żużel / ŻKS Quick-Mix Zielona Góra)
2004Tomasz Kucharski - (wioślarstwo / AZS AWF Gorzów Wlkp.)
2005Michał Jeliński - (wioślarstwo / AZS AWF Gorzów Wlkp.)
2006Łukasz Czapla - (strzelectwo sportowe / Gwardia Zielona Góra)
2007Grzegorz Walasek - (żużel / ŻKŻ Kronopol Zielona Góra)
2008Michał Jeliński - (wioślarstwo / AZS AWF Gorzów Wlkp.)
2009Roman Rynkiewicz - (kanadyjki / AZS AWF Gorzów Wlkp.)
2010Tomasz Gollob [1] - (żużel / Caelum Stal Gorzów Wlkp.) / Sylwia Krzemień [2] - (sumo / UKS Mieszko Gorzów Wlkp.)
2011Radosław Kawęcki [1] - (pływanie / Korner Zielona Góra) / Marcin Nitschke [2] - (snooker / Hot Shots Zielona Góra)
2012Sylwia Bogacka [1] - (strzelectwo / Gwardia Zielona Góra) / Karolina Naja [2] - (kajakarstwo / AZS AWF Gorzów Wlkp.)
2013Radosław Kawęcki [1] - (pływanie / Korner Zielona Góra) / Karolina Naja [2] - (kajakarstwo / AZS AWF Gorzów Wlkp.)
2014Radosław Kawęcki [1] - (pływanie / Korner Zielona Góra) / Aneta Żuk [2] - (karate / ZK Karate Zielona Góra)
2015Karolina Naja [1] - (kajakarstwo / AZS AWF Gorzów Wlkp.) / Paweł Kaczmarek [2] - (kajakarstwo / AZS AWF Gorzów Wlkp.)
2016Karolina Naja [1] - (kajakarstwo / AZS AWF Gorzów Wlkp.) / Michał Knap [2] - (jeździectwo / ZKS Drzonków)
Przypisy: [1] - Najlepszy sportowiec roku - według kapituły; [2] - Najpopularniejszy sportowiec roku - według czytelników