MULTIMEDIALNA ENCYKLOPEDIA
GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO

LISOWSKA-GAŁŁA Teresa

SPEKTAKLE Z UDZIAŁEM T. LISOWSKIEJ W TEATRZE im. JULIUSZA OSTERWY
20.10.1979Wesele Figara - Zuzanna
15.12.1979Pastorałka - Maryja
15.04.1980Proces o cień osła - Pelejada
20.09.1980Obrona Ksantypy - Flecistka
8.11.1980Procedura - Przyjaciółka[1]
20.12.1980Laleczka z saskiej porcelany - Jagna
21.03.1981Śluby panieńskie - Aniela
26.04.1981Chłopcy - Wiktoryna
13.06.1981Historia - Rena
18.10.1981Ania z Zielonego Wzgórza - Ania Shirley
9.05.1982Cnota skarb wieczny - Kachan
10.06.1982Szkoła kobiet - Felusia[1]
23.10.1982Dekameron - Mieszczka / Niccolosa / Ninetta[1]
4.12.1982Niewidzialny książę - Wojtek
12.02.1983Kartoteka - Sekretarka
20.03.1983Taniec śmierci - Jenny
7.05.1983Latające narzeczone - Joanna
9.07.1983Sonata Belzebuba, czyli Prawdziwe zdarzenie w Mordowarze - Krystyna Ceres[1]
29.10.1983Osiem kobiet - Katarzyna
10.03.1984Przygody dobrego wojaka Szwejka - Eliza
22.09.1984Odprawa posłów greckich - Helena[1]
8.12.1984Hej, kolęda, kolęda - Maria
16.02.1985Rozmowy przy wycinaniu lasu - Ethalia
29.10.1988Gorzkie żale w dozorcówce - Kati
30.04.1989Czerwona magia - Człowiek burgrabiego
29.10.1989Stachuriada. Chodź, człowieku, coś ci powiem... - ??[1]
17.12.1989Już się wieczór jak tragarz...
17.12.1989Wigilijny wieczór poezji - ??
4.03.1990Napoleon był dziewczynką - Zoe
29.05.1990Nigdy ta nie było lepiej... - ??[1]
20.10.1990Yo-Yo - Markietanka
16.12.1990Pastorałka - Anioł / Karczmarka
2.03.1991Zemsta - Podstolina[1]
12.04.1991Madame de Sade - Madame de Montreuil
27.04.1991Sindbad - Barabaksentoryna / Królowa Purpurowa
22.06.1991W małym dworku - Urszula Stechło[1]
16.10.1991Sąsiedzi - Petronela
18.11.1991Dlaczego zaraz tragedia? - Nela
25.10.1992Teatr manekinów - Wiewiórka / Królowa Draga
12.12.1992Królowa Śniegu - Królowa Śniegu[1]
24.04.1993Łagodna - Ciotka I / Kapitanowa[1]
14.05.1993Kopciuszek - Królowa[1]
2.10.1993Tango - Eleonora[1]
11.12.1993Betlejem polskie - ??[1]
12.02.1994Puchatek, Prosiaczek, Kłapouchy, Królik i inni - Mama Kangurzyca
8.05.1994Ósmy dzień tygodnia - Matka
29.10.1994Ubu król - Ubica[1]
6.12.1994Tygrysek i piraci - Maraska / Mama Tygrysica
28.01.1995Pinokio - Lis / Klaun
3.09.1995Księżniczka Turandot - Schirina
4.11.1995Odlot - Renata Schipke[2]
6.12.1995Czarodziejskie krzesiwo - ??
7.01.1996Kolędować małemu - ??[2]
24.02.1996Pamiętnik z powstania... - Babu Stefa / Pani Ade / Kobiecina[1]
27.03.1996Sen nocy letniej - Elf w orszaku króla i królowej / Tytania
12.10.1996Czarownice z Salem - Rebeka Nurse
8.12.1996Alicja w krainie czarów - Królik
2.03.1997Lalek - ??
5.10.1997W małym dworku - Urszula Stechło
5.10.1997W małym dworku - Urszula Stechło
16.11.1997Straszny smok - Arlekin (Commedia dell'arte) / Kucharz 2 / Wieśniaczka 7
18.01.1998Obrażeni - Hrabina[1]
15.02.1998Zabicie ciotki - Ciotka[1]
18.04.1998Poskromienie złośnicy - Krawiec
17.05.1998Konrad Wallenrod - Chór
12.07.1998Mistrz i Małgorzata - Gość na balu Wolanda / Kot Behemot[1]
8.11.1998Agnès - Właścielka pralni
6.12.1998Pierścień i róża, czyli historia Lulejki i Bulby - Straganiarka
6.06.1999Baśń o zaklętym kaczorze - Matka Słońca
14.11.1999Taki nam się snuje dramat - Radczyni / Matka / Eleonora
5.12.1999Baśń o Bazyliszku ze Smogór - Gospodyni Pierwsza
26.03.2000Niebezpieczne związki - Rosemonde
4.06.2000Mały tygrys Pietrek - ??
14.10.2000Iwona, księżniczka Burgunda - ??
20.01.2001Za minutę pierwsza miłość - Babcia[3]
3.03.2001Inspektor Psina - Duch Lustra[2]
25.03.2001Kasia z Heilbronnu, czyli próba ognia - Brygida
27.05.2001Tymoteusz wśród ptaków - ??
13.10.2001Bunia - Anyula
14.10.2001Odejście Głodomora - ??
1.12.2001Tygrysek i piraci - Mama Tygrysica
24.03.2002Makbet - Wiedźma
2.06.2002Baśń o zaklętych braciach - ??
20.10.2002Dekameron - Przeorysza
30.11.2002Trzymaj się Pietrek! - Mama Pietrka / Wojownik Bunam
1.02.2003Romeo i Julia - Dama dworu
24.01.2004Malutka Czarownica - ??[1]
14.02.2004Śluby panieńskie - Pani Dobrójska
25.09.2004Król Edyp - Domownica Jokasty
23.01.2005Księżniczka o zielonych... - Królowa
5.03.2005Czego nie widać - Pani Clackett / Dotty Otley
1.06.2005O dwóch takich, co ukradli... - ??
24.09.2009Roberto Zucco - Matka Roberto
25.02.2006Wyzwolenie - Muza / Robotnica / Aktorka-Chór / Maska
28.05.2006Przygody Tomka Sawyera - Ciocia Polly[4]
7.10.2006Trzy siostry, dwie książki, miłość jedyna - Anfisa / Cyganka
10.02.2007Dziady. Zbliżenia - ??
3.06.2007Nowe przygody Tygrysa Pietrka - Mama Tygrysica
11.11.2007Babcia - Babcia
9.12.2007Pinokio - ??
30.11.2008Żegnaj książę - Żona
20.09.2009Przebudzenie - Królowa
4.12.2010Kopciuszek - Macocha
12.03.2011Makbet - Wiedźma
1.06.2011Złota Kaczka - Szynkarka / Mieszczka / Dama czesana / Przekupka / Żebraczka
1.10.2011Tango - Eugienia
28.04.2013Ten obcy - ??[5]
31.05.2015O krasnoludkach i sierotce Marysi
12.09.2015Moralność pani Dulskiej - Siostra Tadrachowej
[1] - także asystent reżysera; [2] - także reżyseria; [3] - także reżyseria, adaptacja i scenografia; [4] - także reżyseria i scenografia; [5] - także reżyseria i adaptacja
SPEKTAKLE WYREŻYSEROWANE PRZEZ T. LISOWSKĄ W TEATRZE im. JULIUSZA OSTERWY
1.06.1996Król Maciuś Pierwszy[1]
7.06.1998Dziewczynka z zapałkami w krainie baśni[2]
14.02.1999Kłamczucha[2]
5.05.1999Kot w butach[3]
13.02.2000Ten obcy[1]
17.06.2001Królewna Śnieżka i siedmiu...[3]
2008Chłopcy z Placu Broni
16.02.2014Ballady i romanse Mickiewicza. Laboratorium Romantyczność[4]
[1] - także adaptacja; [2] - także scenografia; [3] - także adaptacja i scenografia; [4] - tylko asystent reżysera