MULTIMEDIALNA ENCYKLOPEDIA
GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO

KURMIN Dorota

Dorota Kurmin Właśc. Dorota [Maria] Kurmin. Dziennikarka i reportażystka telewizyjna. Ur. 21 sierpnia 1972 roku – Gorzów Wlkp. Zm. 16 lutego 2015 roku - tamże. Działaczka społeczna.

Absolwentka Zespołu Szkół Ekonomicznych (1991) i Kolegium Nauczycielskiego w Gorzowie (1996, kierunek filologia polska). Początkowo związana z prasą. Współpracowała m.in. z "Arsenałem Gorzowskim" i "Ziemią Gorzowską". Późnej dziennikarka telewizyjna. Pracowała w Telewizji TeleTop i TVP 3 (2006-2015). Zajmowała się tematyką społeczną, kulturalną i religijną. Była autorką magazynu religijnego Ichtis, programu Twój punkt widzenia i wydawcą programu Kalejdoskop.

Nagrodzona m.in. Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" oraz nagrodą za jeden z odcinków programu Nasze zdrowie w konkursie NFOZ. Laureatka II nagrody za opowiadanie Wahadło życia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Zdzisława Morawskiego (1995). Działała także w fundacji Serce na dłoni. W 2014 roku brała udział w plebiscycie Kobieta Przedsiębiorcza organizowanym przez "Gazetę Lubuską". [ Dane na dzień: 24.06.2016 ]

Kazimierz Ligocki / zdjęcie: ze zbiorów D. Kurmin
Prawa autorskie do tekstów i zdjęć zastrzeżone ©.
Zgłoś poprawki i uzupełnienia: encyklopedia.go@wimbp.gorzow.pl


Źródło: [1] - "Gazeta Wyborcza"; [2] - poral www.echogorzowa.pl