MULTIMEDIALNA ENCYKLOPEDIA
GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO

DRAGON Arkadiusz

Arkadiusz Dragon Piłkarz i trener. Wychowanek Stilonu Gorzów i jeden z najdłużej grających piłkarzy w jego barwach. Ur. 5 stycznia 1962 roku – Gorzów. Od zakończenia kariery pracuje jako trener.

Zadebiutował w 1980 roku w Gdańsku w meczu Stilonu ze Stoczniowcem. W gorzowskich barwach grał z przerwami do 1996 roku. Na pozycji obrońcy rozegrał prawie 300 spotkań, w tym 273 w rozgrywkach II ligi, zdobywając 14 bramek. W latach 1982-1985, w okresie służby wojskowej, grał w Pogoni Prudnik, rezerwach Śląska Wrocław i Lechii Zielona Góra. Grał też w Czarnych Witnica oraz klubach niemieckich: Turk Hattersheim (koło Frankfurtu nad Menem), SV Rudisleben i FC Schwedt. Po zakończeniu kariery piłkarskiej został I trenerem kadry województwa lubuskiego. Trenował też juniorów starszych GKP Gorzów. Przez kilka sezonów był asystentem I trenerów GKP: Grzegorza Lewandowskiego, Czesława Jakołcewicza i Krzysztofa Pawlaka, a przez ostatnie tygodnie istnienia zespołu także jego trenerem. W rundzie wiosennej sezonu 2011/2012 prowadził drużynę Dębu Dębno.

Jego ojcem jest Roman Dragon - były piłkarz, a w latach 60. zawodnik Unii Gorzów Wlkp. Jeden z najlepszych napastników tamtego okresu, który przyczynił się do awansu gorzowskiej drużyny do II ligi (1959). [ Dane na dzień: 1.02.2013 ]

Kazimierz Ligocki / również zdjęcie
Prawa autorskie do tekstów i zdjęć zastrzeżone ©.
Zgłoś poprawki i uzupełnienia: encyklopedia.go@wimbp.gorzow.pl


Źródła: [1] - portal: http://zksstilon.republika.pl; [2] - portal: www.dabdebno.pl